ÖZKARAOĞLU HİDROLİK FELSEFEMİZ

“Değerlerimiz ve Felsefemiz”, ulaşmayı hedeflediğimiz sosyal ve çevresel sorumluluklarının gereklerini yerine getiren şirket kimliğinin bir yansımasıdır ve bütün ticari kararlarımızın esasını oluşturur.

Taahhüdümüz

Sorumluluk bilinciyle hareket eden ve güven veren yetkin çalışanlarımızdan aldığımız güçle sürdürülebilir büyümeyi gerçekleştirmekte kararlıyız.

BUNUN ANLAMI:

Sürekli Büyüme, başarımızın temel motivasyonu ve ölçüsüdür. Sürdürülebilir büyüme çabamız, inovasyonun yolunu açarak daha başarılı sonuçlar sağlarken; bugünkü çalışmalarımızın geleceğimize katkısının olup olmayacağını anlamamıza yardım etmektedir. Hem çalışanlarımızın hem de şirketimizin performansını belirleyen budur. Bu yüzden birinci önceliğimiz hem fark yaratmak hem de işlerimizi başarıyla gerçekleştirmektir.

Yetkin İnsanlar deyimi; işimizi yapmak için gerektiği şekilde düşünüp davranmakta özgür olduğumuzu, bununla birlikte yönetimin gerektirdiği süreçlere bağlı kaldığımızı ve şirketin ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarımızın üstünde tuttuğumuzu ifade eder.

Sorumluluk ve Güven, sağlıklı büyümenin temelini oluşturur. Hem kişisel hem de kurumsal olarak yaptığımız her şeyden kendimizi sorumlu tutarız. Bireyler ve şirket olarak insanların bize duyduğu güveni hak etmemiz gerekir. Bize emanet edilen kaynaklar için iyi bir emanetçi gibi davranabilirsek, sözlerimizle yaptıklarımız bir olursa ve verdiğimiz sözleri yerine getirebilirsek, bu güveni daha da güçlendirerek hep birlikte başarıya ulaşacağımıza inanırız.

Yol Gösteren Prensiplerimiz

Taahhüdümüzü yol gösterici altı prensip doğrultusunda yerine getiririz. Her zaman bunları gerçekleştirmek için çalışırız;
  1. Başarımız müşterilerimizi, tüketicilerimizi ve topluluklarımızı tam olarak anlamamıza bağlıdır. Özen göstermek, aynı zamanda onlar için elinden gelenin fazlasını yapmak demektir. Temel olarak bu, almak yerine büyütmeyi öngören bir anlayıştır.
  2. Sadece gurur duyabileceğimiz ürünler satın! Standartlarımızın ölçütü, ürünlerimizi kişisel olarak koşulsuz destekliyor ve tüketiyor olmamızdır. Kendimize güven duygumuz malzemelerin satın alınmasından ürünümüzün müşterilerimize ulaştığı noktaya kadar ürünlerimizin kalite algısını sağlamlaştırır.
  3. Doğruluk ve açık sözlülükle konuşun! Açıkça konuşuyor, sadece hedeflere ulaşmak açısından uygun olan parçaları değil, bütün resmi anlatıyoruz. Açık, dürüst ve doğru olmanın yanı sıra; söylediklerimizin duyulmasının sorumluluğunu da üstleniyoruz.
  4. Kısa ve uzun vadeyi dengeleyin! Hem kısa, hem de uzun vadeli riskleri ve faydaları zaman içinde dengede tutan kararlar alıyoruz. Bu denge olmadan, sürdürülebilir büyüme hedefimize ulaşamayız.
  5. Çeşitlilik ve dahil edicilikle kazanın! Farklı özelliklere ve değişik düşünce yapılarına sahip insanları kucaklayan bir iş ortamını destekliyoruz. Bu da bizi yenilikçiliğe ve yeni pazar fırsatlarını tespit edebilme kabiliyetine götürüyor. Böylece yeni ürünler geliştirebiliyor ve yetkin insanlar sayesinde büyüme taahhütlerimizi yerine getirebiliyoruz.
  6. Başkalarına saygı duyun ve birlikte kazanın! Bu şirket bireysel mükemmeliyet ve kişisel sorumluluk temeli üzerine inşa edilmiştir. Ancak hiçbir çalışan tek başına hareket ederek iş hedeflerimize ulaşamaz. İster yapılandırılmış ekiplerde, ister resmi olmayan işbirlikleri altında, birlikte çalışma yeteneğine sahip muhteşem insanlara ihtiyacımız var.
Karşılıklı başarı kesinlikle şirket içinde ya da dışında işimizle ilgisi olan herkese saygıyla davranmaya dayalıdır. Başkalarına duyduğumuz saygı ve takım çalışmasına verdiğimiz değer bizi insanların bir parçası olmaktan keyif aldıkları bir şirket yapıyor ve bu da birinci sınıf bir performans sergilememizi sağlıyor.